Baumit spol. s r.o. 

V roku 2021 vyhlasujeme už 14. ročník programu TU SA NÁM PÁČI, TU CHCEME ŽIŤ

Naša spolupráca trvá od roku 2004, kedy nás riaditeľ spoločnosti oslovil s pomocou pri filantropických aktivitách spoločnosti Baumit.

Podporu projektov/ verejnoprospešných aktivít realizujeme dvomi spôsobmi:

1. Komunitná filantropia, ide o priamu podporu vybraných subjektov, ktorá smeruje hlavne do regiónov, v ktorých pôsobí spoločnosť Baumit

2. podpora formou tzv. otvoreného grantového programu, s názvom Tu sa nám páči tu chceme žiť, ktorý na základe stanovených a verejných kritérií umožňuje zapojiť sa tým, ktorí spĺňajú kritériá a ktorých projekt v konkurencii vyberie nezávislá výberová komisia

Komunitná filantropia Baumit
Komunitná filantropia je veľmi dobrým spôsobom podpory regiónu, v ktorom má firma svoje sídlo alebo pobočky. Je to špecifická forma darcovstva tým, že sa uskutočňuje v rámci určitej konkrétnej oblasti, regiónu, mesta alebo komunity, v ktorom ľudia žijú a s ktorou sa stotožňujú.

Spoločnosť Baumit si uvedomuje zodpovednosť a svoju rolu voči Lietavskej Lúčke a Rohožníku, kde má svoje výrobné prevádzky a kde výrazne ovplyvňujeme zamestnanosť a kvalitu života občanov. Cieľom podpory aktivít je dlhodobá podpora konkrétnych projektov, ktoré sú zamerané na zvyšovanie kvality života ľudí.

Program Tu sa nám páči tu chceme žiť, grantový program pre aktívnych ľudí

Spoločnosť Baumit sa snaží poukazovať finančné prostriedky najprehľadnejším spôsobom – otvoreným grantovým programom, ktorý má jasne definované podmienky a požiadavky. V otvorenom grantovom procese má každý záujemca rovnaké šance uspieť. Kritéria posudzovania sú verejne známe, a tak šanca získať dar je pre všetkých rovnaká. Rozhodnutie o podporení projektov je na externých regionálnych posudzovateľoch, posudzovateľkách, ktoré sú vybrané Centrom pre filantropiu.


Východiskom programu Tu sa nám páči tu chceme žiť je myšlienka, že ľudia, ktorí sa zaujímajú a chcú meniť svet okolo seba majú možnosť zapojiť sa a získať finančnú pomoc pri zmene svojho okolia. Základnou ideou programu je účasť ľudí, ktorí v danej lokalite bývajú alebo pracujú, ich ochota pomôcť pri premene verejného priestranstva svojou dobrovoľníckou prácou, materiálnou pomocou, myšlienkami, nápadmi... Veríme, že chcieť znamená môcť. Chcieť je podľa nás to najdôležitejšie čo ľudia potrebujú na realizáciu zmien. Zmien k lepšiemu.

Tento program je o podpore ľudí, ktorí pomáhajú pri vzniku zmysluplných, funkčných verejných priestranstiev – miest , kde žijú.

Od roku 2004 sme spolu so spoločnosťou Baumit, v 34 výzvach ku grantovým programom podporili 384 žiadateľov celkovou sumou 343 125 €.

V roku 2021 vyhlasujeme už 14. ročník programu TU SA NÁM PÁČI, TU CHCEME ŽIŤ

pošli na vybrali.sme.sk

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať:

partneri