CpF a rozvojová pomoc

V roku 2010 sme sa rozhodli z vlastných zdrojov poskytnúť dar 1 500 eur prostredníctvom Arusha Municipal Community Foundation v meste Arusha v Tanszánií pre účely zlepšenia prípravy stravy pre Kaloleni Primary School (Základná škola v jednej zo štvrtí mesta Arusha) a Vocational Training Center (Stredisko odbornej prípravy).

Škola a Stredisko sa nachádzajú v centrálnej oblasti mesta Arusha, v ktorom žije 350 tisíc obyvateľov. V meste sa nachádzajú viaceré slumy. Školu navštevuje 115 detí (64 chlapcov a 51 dievčat), z ktorých sú mnohé zo slumov.

Variče, ktoré sú vyrábané v Tanzánii, boli nainštalované v časti budovy Strediska. Problém pôvodných varičov, ktoré mali charakter nekrytého ohniska, bola jednak ich energetická neefektívnosť (únik tepla, množstvo paliva) ako aj zdravotné riziko (zadymenie, nedobré spaľovanie), ktoré sú pôvodcom mnohých chorôb. V súčasnosti môžu tak lepšie, efektívnejšie a predovšetkým lacnejšie pripraviť teplú stravu deťom pri menšej spotrebe paliva. Pre väčšinu detí je jedlo a nápoje v škole podstatnou zložkou denného príjmu potravy. Podporu sme realizovali v spolupráci s Komunitnou nadáciou Zdravé mesto.

Disaster grantmaking

 

Preložili sme Praktického sprievodcu pre nadácie a firmy ako poskytovať granty na pomoc pri katastrofách. DISASTER GRANTMAKING: A Practical Guide for Foundations and Corporations vydali Council on Foundations and European Foundation Centre v roku 2007. Slovenský preklad si môžete stiahnuť TU

Originál si môžete stiahnuť TU, alebo zo stránky: http://www.efc.be/News/Pages/DisasterGrantmakingAPracticalGuideforFoundationsandCorporations.aspx

 

 

 

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: