Novinky a aktuality

Aj my CHCEME VEDIEŤ VIAC

Centrum pre filantropiu n.o. sa ako siedma organizácia v poradí pridala ku kampani CHCEME VEDIEŤ VIAC o budúcnosti vzdelávania na Slovensku. Kampaň sa usiluje oživiť verejnú diskusiu o vzdelávaní a posilniť hlas odbornej a rodičovskej verejnosti v procese reformy školstva. Organizuje ju občianske združenie Nové školstvo  a spolupracujú na nej Nadácia Milana Šimečku a Centrum pre výskum etnicity a kultúry. Kreatívnym partnerom kampane je iniciatíva Česko mluví o vzdělávaní. 
 
 
Dôvodov, prečo sa CpF n.o. rozhodlo podporiť túto kampaň, je viacero. Jednak, že vzdelávanie je jedna z kľúčových oblastí pre filantropické iniciatívy a programy, na ktorých CpF participuje. V našich programoch sa stretávame sa so vzdelávaním na všetkých úrovniach - od základného, cez stredné, vysoké až po post-graduálne, formálne i neformálne a v kontaktoch s týmito prostrediami intenzívne vnímame potrebu zvýšenia kvality v tejto oblasti.  Po druhé, vzdelávanie je vo všeobecnosti azda najkľúčovejšia téma pre modernú filantropiu - pretože obsahuje v sebe nádej pre dlhodobú zmenu a vývoj vychádzajúci z vnútra človeka, hlbšieho uvedomenia si a využitia svojho potenciálu. 
 
Veríme, že budeme schopní prispieť drobnou troškou do tejto diskusie využijúc naše skúsenosti i skúsenosti našich partnerov získané počas mnohých rokov realizácie podporných a rozvojových programov v tejto oblasti a že naopak sa budeme aj my môcť inšpirovať zaujímavou diskusiou a vedieť viac o vzdelávaní a v rámci našich aktivít, ďalej zmysluplne podporovať vzdelávanie na Slovensku.
 
 
Pridané: 04.03.2014
na začiatok
predošlá stránka
hlavná stránka archívu

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: