Novinky a aktuality

E-aukcie na ľudiaľuďom.sk

Používatelia môžu na adrese aukcie.ludialudom.sk dražiť rôzne predmety, pričom výťažok z týchto e-aukcií pôjde na podporu ľudí v núdzi, samospráv, mimovládnych organizácií či na zaujímavé projekty.

Prvú e-aukciu na stránku pridala Nadácia Kvapka nádeje, ktorá je hlavným partnerom projektu. Používatelia môžu oddnes dražiť večeru so zakladateľkou nadácie Vendulou Svobodovou. Ten s najvyššou ponukou zároveň prispeje na prístroj Neuroset EEG BIOFEEDBACK určený na psychosociálnu regeneráciu a liečbu pre detských pacientov jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

E-aukcie majú pomôcť našim príjemcom získať finančné prostriedky na ich výzvy. Čím zaujímavejší bude predmet aukcie, tým väčšia je pravdepodobnosť, že zoženú dostatok zdrojov na svoj projekt. Niekedy pritom nejde ani tak o hodnotu veci, ako o samotný nápad. Medzi prvými e-aukciami sú napríklad stretnutia či spoločné aktivity s rôznymi známymi ľuďmi,” hovorí manažér portálu Roland Kyška.

E-aukcie môžu vyhlasovať príjemcovia s uverejnenými výzvami na podporu na portáli ĽudiaĽuďom.sk, ale aj tí, ktorí sa rozhodnú niektorej z výziev pomôcť. Jedinou podmienkou je, aby výťažok z takýchto e-aukcií išiel priamo k ľuďom a organizáciám, ktorí žiadajú cez darcovský portál o pomoc. Celý výťažok z e-aukcie sa vždy pripisuje medzi dary konkrétnej výzve na ĽudiaĽuďom.sk. Dražitelia ani vyhlasovatelia e-aukcií neplatia žiadne poplatky.

Projekt do konca roka 2012 v pilotnej prevádzke koordinuje 4people, n. o., ktorá je prevádzkovateľom ĽudiaĽuďom.sk. Začiatkom budúceho roka budú môcť e-aukcie vyhlasovať aj jednotliví príjemcovia na portáli.

“Chceme byť aj naďalej maximálne otvorení. Tak ako si dnes môže ktokoľvek zaregistrovať výzvu na ĽudiaĽuďom.sk, bude môcť ktokoľvek využívať aj naše e-aukcie, ak bude rešpektovať ich podmienky. Rovnako ako výzvy, aj e-aukcie si ich autori budú môcť dať overiť nezávislými osobami, ktoré potvrdia ich autentickosť,” dodáva R. Kyška.

Pridané: 18.10.2012
na začiatok
predošlá stránka
hlavná stránka archívu

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: