Novinky a aktuality

Inšpirujte sa projektmi zrealizovanými v grantovom programe Šanca pre váš región 2008

Grantový program Šanca pre váš región

V roku 2008 vyhlásilo Konto Orange, n.f. už štvrtý ročník grantového programu Šanca pre váš región. Základnou misiou grantového programu od jeho vzniku je rozvoj regiónov celého Slovenska za pomoci aktívnych občanov, ktorí v týchto regiónoch žijú. Túto misiu program napĺňa formou priamej podpory iniciatívy ľudí, ktorým poskytovaním malých grantov dáva do rúk priamy nástroj na zvyšovanie kvality ich života ako aj života ľudí v bezprostrednom okolí. Ciele programu sa darí každoročne napĺňať desiatkami podporených projektov, vďaka ktorým každoročne vznikajú v regiónoch nové oddychové zóny, miesta na trávenie voľného času, športoviská, kluby pre mladých či informačné systémy.

V rámci grantového programu sú podporované projekty, ktoré priamo reflektujú na potreby miestnej komunity, podporujú občiansky aktivizmus a sú realizované prostredníctvom dobrovoľníckej práce. Snahou programu je rovnako podporovať iniciatívu samotných občanov a ich priame zapojenie do realizácie aktivít projektu, podnecovať aktívnu spoluprácu mimovládnych organizácií, samospráv a občanov a prispievať k rozvoju komunitného života v daných regiónoch.

V štvrtom ročníku grantového programu tak bola na projekty realizované v rámci celého Slovenska prerozdelená celková suma vo výške 6 000 000 Sk (199 164 €). Realizácia jendého projektu mohla byť podporená sumou až 100 000 Sk (3 320 €).

Čo sa vďaka programu podarilo zrealizovať? (kliknite na PDF dokument)

Aktuálna grantová výzva Šanca pre váš región 2009 má uzávierku 7. apríla 2009. Viac info nájdete v Aktualitách ako aj na stránke www.kontoorange.sk v časti Aktuálne.

Pridané: 27.03.2009
na začiatok
predošlá stránka
hlavná stránka archívu

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: