Novinky a aktuality

Prehľad organizácií, ktoré vyhlásili zbierku pre Keňu, Somálsko a Etiópiu ohrozené hladomorom

Na východe Afriky je viac ako 10 miliónov ľudí odkázaných na humanitárnu pomoc. Situácia je najviditeľnejšia v utečeneckých táboroch kam denne smerujú tisícky ľudí. Do postihnutého afrického regiónu už odišli prvé peniaze aj pracovníci z organizácií.

Unicef Slovensko
http://www.unicef.sk/sk/ako-pomoct/verejne-zbierky/vychod-afriky/

UNICEF eviduje dve krízy. Jedna sa koncentruje v utečeneckých táboroch v Somálsku, Keni a Etiópii. Druhá je tichou krízou ohrozujúcou obyvateľov žijúcich v oblastiach postihnutých extrémnym suchom. Po dvoch zlyhaných obdobiach dažďa sú vyhliadky na ozdravenie krajiny veľmi mizivé.

Unicef Slovensko poskytuje pitnú vodu, sanitáciu, terapeutickú výživu a spúšťa očkovanie detí mladších ako päť rokov proti osýpkam Viac ako 2 milióny detí trpia chronickou podvýživou a nevyhnutne potrebujú pitnú vodu a terapeutickú výživu. UNICEF ich dodáva.

MAGNA Deti v núdzi
http://www.magna.sk/sk/Hlad-v-Afrike/ 

Do Kene odletel pomáhať slovenský tím z organizácie Magna Deti v núdzi, ktorý bude na hranici so Somálskom liečiť ťažko podvyživené deti. Okrem pomoci v stálej misii sa budú sústrediť na pohraničné oblasti, kde denne prichádza do záchytných táborov približne tritisíc Somálčanov.

Slovenská katolícka charita
http://www.charita.sk/aktuality/zbierka-pre-somalsko-a-etiopiu-ohrozenu-hladomorom

V Etiópii bude pomáhať prostredníctvom miestneho partnera Caritas Ethiopia. V Somálsku je partnerom Caritas Somalia a v autonómnom regióne Somálska – Somalilande.
Pomoc partnerov SKCH sa bude zameriavať najmä na distribúciu potravín a pitnej vody.
V Etiópii chce SKCH finančne prispieť na zabezpečenie jedla a vody pre 77 000 ľudí v provinciách Východnej a Západnej Hararghe, Dire Dawa, Západnej Arsi a Oromia. V ďalších provinciách Etiópie ako je Kembata Timbaro sa venujú partneri hlavne podvyživeným deťom a dojčiacim matkám, ktorým sú poskytované nielen potraviny, ale i lekárska starostlivosť.

V somálskej provincii Dolná Džuba pomoc smeruje do škôl asi pre 1300 detí a tiež k starším ľuďom. V autonómnom regióne Somalilande sa aktivity členov siete Caritas zameriavajú na obnovu zdrojov pitnej vody a budovania nových studní spolu s kampaňou zameranou na hygienu, ktorá prispeje k zlepšeniu života pre takmer 70 000 miestnych pastierov a vnútorných presídlencov.

Nadácia Integra
http://www.integra.sk/vyzva-na-pomoc-vychodnej-afrike/

Nadácia Integra dlhodobo podporuje projekty v tomto regióne. Verejnú zbierku na pomoc obetiam hladomoru v Keni a Etiópii realizujú v spolupráci s dlhoročnými medzinárodnými a lokálnymi africkými partnermi, ako Community Development Promotion Organization, ktorí v týchto krajinách pôsobia a vedia rýchlo a efektívne doručiť potraviny a inú podporu do postihnutých oblastí. Finančné prostriedky môžu byť použité aj na zaobstaranie vody, zdravotnej starostlivosti, alebo prístrešia.

Človek v ohrození
http://clovekvohrozeni.sk/

V spolupráci s organizáciou Lutheran World Federation plánujú distribúciu pitnej vody utečencom v blízkosti troch táborov Hagadera, Ifo a Dahagaley v Dadaabe, Keňa. Ide o tzv. „predtábory“, kam sa uchyľujú utečenci, ktorí sa nedostali do preplnených táborov. Do táborov denne v päťdesiatstupňových horúčavách prichádzajú tisícky ďalších utečencov, ktorí budú potrebovať potraviny, vodu a prístrešie. Humanitárnu pomoc potrebujú v Keni vyše tri milióny ľudí.

Ako je možné prispieť:
 

Pridané: 30.10.2011
na začiatok
predošlá stránka
hlavná stránka archívu
pošli na vybrali.sme.sk

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: