Novinky a aktuality

Ruku hore, kto sa pridá

Ide o dynamické darcovské podujatie, ktoré sa v rôznych podobách v posledných rokoch organizuje po celom svete, s cieľom podporiť inovatívne neziskové organizácie formou crowdfundingu naživo. Túto jar sa bude konať nielen v Londýne, Oxforde, Toronte či Istanbule, ale po prvýkrát aj v Bratislave.

Cieľom Live Fundingu v Bratislave je predstaviť menšie neziskové organizácie, ktoré prichádzajú s netradičnými a inovatívnymi prístupmi k témam, ktoré sa snažia riešiť. Live Funding je pre nich výnimočná príležitosť ako dať o sebe vedieť a zároveň získať zdroje na realizáciu projektov. Organizácie na podporu navrhujú priamo ich darcovia.

V prvej časti podujatia dostanú priestor 3 organizácie. Každá z nich má 6 minút na prezentáciu a 6 minút na interakciu s publikom. Druhá časť je venovaná moderovanému živému crowdfundingu, kedy každý účastník môže verejne prehlásiť akou sumou by rád podporil prezentované projekty. Minimálny dar na jeden projekt je 50 euro.

Človek je tvor spoločenský, ľudia sa radi stretávajú na kultúrnych či športových podujatiach a my veríme, že rovnako zábavné a osviežujúce môže byť aj spoločne darovať. Inšpiráciou nám bol londýnsky The Funding Network, ktorý je popisovaný aj ako charitatívny Dragons Den. Už 12 rokov organizuje vo Veľkej Británii verejné stretnutia darcov, na ktorých spoločne prispievajú na projekty s významným dopadom pre spoločnosť. Prispieva sa formou „dražby“, kedy účastníci podujatia verejne deklarujú svoj zámer finančne podporiť niektorý z prezentovaných projektov,” popisuje podujatie riaditeľ Centra pre filantropiu, Boris Strečanský.

Minulý rok sme mali tú česť zúčastniť sa podujatia v Londýne a atmosféra bola natoľko strhujúca, že sme nemohli odolať pokušeniu, vyskúšať si koncept kolektívneho darcovstva aj na Slovensku,” dopĺňa manažérka podujatia, Milica Danková.

Darcovia majú len málokedy možnosť stretnúť sa priamo s organizáciou, ktorej prácu by radi podporili. A ešte menej príležitostí stretnúť podobne zmýšľajúcich darcov. Preto podujatím sprevádzajú ľudia, ktorí sa darcovstvu venujú dlhodobo a strategicky a radi sa podelia o svoje skúsenosti.

Ak chcete vedieť, koho podporuje Magda Vášaryová, Henrieta Mičkovicová alebo Laco Kossár, nemali by ste na podujatí chýbať a pridať sa k nim.

Viac informácií o podujatí a registráciu nájdete na: livefunding.cpf.sk

Pridané: 29.04.2014
na začiatok
predošlá stránka
hlavná stránka archívu

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: