Novinky a aktuality

"Tu sa nám páči, tu chceme žiť" - otvorený grantový program Cpf a Baumit

Otvorený grantový program “Tu sa nám páči tu chceme žiť“ sa stáva dobrou tradíciou

Druhého apríla 2007 spoločnosť Baumit, spol. s r.o. v spolupráci s Centrom pre filantropiu, n.o. vyhlásila už tretí ročník grantového programu „Tu sa nám páči, tu chceme žiť“ – grantový .program pre aktívnych ľudí. Už tretí rok môžu aktívni ľudia získať finančnú podporu až 50 000 Sk na zmenu, zlepšenie, rekonštrukciu prostredia - priestoru v ktorom žijú. Teda oživenie zašlej krásy, obnovenie funkčnosti, či spríjemnenie miesta v ktorom trávia svoj čas.

Všetky informácie o programe získate na webových stránkach www.baumit.sk. a http://www.cpf.sk/sk/tu-sa-nam-paci-tu-chceme-zit/. Potrebné konzultácie vám radi poskytneme v Centre pre Filantropiu na tel čísle 02/54 64 46 82. A nezabudnite - projekt treba poslať do 14. mája 2007.

Grantový program „Tu sa nám páči tu chceme žiť“, zažil svoju premiéru v ropku 2005. Z 282 predložených projektov bolo podporených 13. V minulom roku do programu predložilo projekty 124 aktívnych skupín, či mimovládnych organizácií. Podporili sme 11 projektov, a tak sme pomohli napríklad: upraviť schátralý, starý parčík na centrálnom námestí v starej časti Detvy, dobudovať turistickú vyhliadkovú vežu, ktorá sa nachádza v obci Brdárka, rozmiestniť v obci Drienčany drevené sochy znázorňujúce postavy z Dobšinského rozprávok, alebo pomôcť Nadácii Dubnické opálové bane začať s rekonštrukciou školy a jej prestavbou na informačné stredisko.

Prichádzame do tretieho roka, v ktorom program otvárame, a teda môžeme povedať, že sa stáva pevnou súčasťou našej darcovskej stratégie.
Sme radi, že prostredníctvom grantového programu, môžeme pomôcť budovať oporné body v našich komunitách. Vidíme, že všetko, čo aj vďaka našej podpore ostáva na verejne prístupných priestranstvách, spĺňa predsatvy tých, ktorí sú ich súčasťou. Pre nich opravené studne, fasády, rozhladne návestia, infoprmačné tabule predstavujujú aj inú, ako úžitkovú hodnotu. Artefakty verejných priestranstiev majú pre ich tvorcov aj hodnotu umeleckú, estetickú, ale aj hodnotu symbolickú, či hodnotu obsahujúcu ich vieru, tradíciu, alebo len dobrý pocit.

Sme radi, že sa ľuďom aj vďaka našej pomoci, začína páčiť tam, kde žijú.

Marcel Zajac
Koordinátor programu

Centrum pre filantropiu
Kozia 11
811 03 Bratislava
tel. č. 02/54 64 46 82
mob. 0905/529 285
www.cpf.sk

Tomáš Sepp
Marketing

Baumit, spol.s r.o.
Zrínskeho 13
811 03 Bratislava
Tel.č.: 02/593 03 333
www.baumit.sk


Pridané: 12.04.2007
na začiatok
predošlá stránka
hlavná stránka archívu

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: