Novinky a aktuality

V pondelok začínajú Dni komunitných nadácií

BRATISLAVA 11. mája (SITA) - Dni komunitných nadácií, kde sa budú môcť ľudia dozvedieť všetko o filantropii, budú od 12. do 18. mája. Agentúru SITA o tom informovala Daniela Danihelová z Komunitnej nadácie Bratislava. V hlavnom meste si pri tejto príležitosti budú môcť návštevníci posedieť s pracovníkmi Komunitnej nadácie na lavičkách na Hlavnom námestí od stredy do piatku v čase medzi dvanástou a štrnástou hodinou.
Ako ďalej uviedla Danihelová, vďaka dlhoročnej podpore Nadácie SPP sa aj tento rok podarilo komunitným nadáciám združeným v Asociácii podporiť prostredníctvom projektu Mladí filantropi dobrovoľnícku činnosť mladých ľudí na celom Slovensku. Aj pri Komunitnej nadácii Bratislava už štvrtý rok pôsobí tím dobrovoľníkov vystupujúcich pod názvom young4BA, pre ktorých slovo filantropia nie je cudzie. Pocit darovania a skúsenosť podpory nápadov svojich rovesníkov totiž zažili na vlastnej koži. Aj tento rok rozdelili sumu 100-tisíc korún a udelili granty 17 projektom, ktoré počas nastávajúcich mesiacov budú pre ľudí v Bratislave realizovať mladí aktívni ľudia.
V Devínskej Novej Vsi sa deti zúčastnia na pouličnom fair-play turnaji, deti z ubytovne Fortuna počas denného tábora spoznajú Bratislavu, chlapci z petržalského sídliska Kopčany si sami vyrobia futbalové bránky, aby dni mohli tráviť hraním futbalu, študenti grafiky a knižničnej tvorby pripravia v galérii Artotéka výstavu svojich prác.
Na Slovensku pôsobí 10 komunitných nadácií. Napriek tomu, že pracujú v rôznych mestách či regiónoch, spoločne šíria myšlienku spájať darcov a obdarovaných. Pred piatimi rokmi vytvorili Asociáciu, vďaka ktorej môžu mnohé projekty realizovať spoločne. Úspešnými sú napríklad dlhoročný Klub darcov alebo Mladí filantropi.
Pridané: 20.05.2008
na začiatok
predošlá stránka
hlavná stránka archívu

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: