Novinky a aktuality

Už 4 milióny eur pre organizácie cez DARUJME.sk!

 
Bratislava, 8.8.2019 – Prostredníctvom slovenského nekomerčného online projektu DARUJME.sk sa k dnešnému dňu podarilo zapojeným mimovládnym organizáciám vyzbierať historickú sumu – 4 milióny eur. Ide o dobrovoľné finančné dary od individuálnych darcov, ktoré počas 7 rokov existencie služby putovali na podporu organizácií, ktoré si darcovia sami zvolili. 
 
Projekt DARUJME.sk spustila v roku 2012 nezisková organizácia Centrum pre filantropiu s cieľom pomôcť neziskovému sektoru na Slovensku získavať finančné prostriedky na verejnoprospešné projekty aj prostredníctvom internetu. Zámerom bolo ponúknuť organizáciám a ich darcom jednoduché a predovšetkým dôveryhodné prostredie pre získavanie darov online. „Tak ako dnes ľudia bežne nakupujú niekoľkými klikmi cez internet z rôznych eshopov, môžu vďaka DARUJME.sk okamžite a jednoduchým spôsobom venovať svoje peniaze organizáciám, ktoré si získajú ich priazeň“, priblížila poslanie služby  DARUJME.sk jeho manažérka Zuzana Behríková.  Darcovia darujú priamo na stránke organizácie, môžu si pozrieť jej činnosť, a sami sa rozhodnúť či a v akej výške ju podporia.
 
DARUJME.sk dnes umožňuje viac ako 400 mimovládnym organizáciám prijímať jednorazové aj pravidelné dary. Túto možnosť už využilo vyše 20 tisíc individuálnych darcov – fyzických osôb, ktorý spolu darovali viac než 200tisíc darov. Ponúka pre mimovládne organizácie bránu do sveta online darcovstva - zabezpečenú platobnú bránu integrujúcu všetky populárne platobné metódy v online ako aj komunikačné nástroje na budovanie vzťahov organizácií s darcami. Vďaka nemu si môžu organizácie bez nutnosti programovania či priamej spolupráce s bankami zriadiť za chvíľku vlastnú darovaciu stránku a požiadať fanúšikov o podporu svojej činnosti. Našťastie Slováci si už uvedomujú dôležité poslanie mimovládnych organizácií a sú ochotní prispieť z vlastného vrecka na fungovanie vecí, na ktorých im záleží. 
 
Darovaciu bránu DARUJME.SK môže využívať akákoľvek mimovládna nezisková organizácia, stačí sa zaregistrovať na www.darujme.sk. Organizácia musí byť zriadená podľa zákona, vykonávajúca verejnoprospešné aktivity, malá alebo veľká, bez obmedzenia z hľadiska cieľov – medzi organizácie, ktoré už získavajú dary patria tie, ktoré sa venujú ľuďom v núdzi, aktivitám pre deti, záchrane trpiacich zvierat, boju proti korupcii či ochrane životného prostredia. Výnimkou – s kým DARUJME.sk nespolupracuje - sú politické subjekty alebo organizácie porušujúce ľudské práva.
 
Zakladateľ Centra pre filantropiu Boris Strečanský zhodnotil celkový prínus DARUJME.sk:  "Prínosy DARUJME.sk pre občiansku spoločnosť sú dva. Jeden je v tom, že vytvára jednoduchý nástroj pre prepájanie obyvateľov našej krajiny s organizáciami občianskej spoločnosti jednoduchosťou ich podpory. Druhý prínos je že posilňuje legitimitu neziskových organizácii vďaka tomu, že sú financované priamo občanmi a nie neosobnými grantami, či dotáciami, hoci aj tie sú dôležité a potrebné. Vytvára sa tak živá väzba medzi občanmi a neziskovými organizáciami a je to tiež prejavom silnejúcej občianskej spoločnosti u nás. Ako organizácia venujúca sa rozvoju prostredia pre občiansku spoločnosť a darcovstvo sme veľmi radi, že sme tomu našou troškou prispeli.”  
 
 V apríli roku 2019 sa tímu Centra pre filantropiu n.o. podarilo získať pre DARUJME.sk grant na jeho ďalší rozvoj.  Projekt ‘Zlepšenie prístupu k súkromnému financovaniu pre OOS’ je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.  
 
DARUJME.sk prevádzkuje nezisková organizácia Centrum pre filantropiu a využíva platobnú infraštruktúru darcovského portálu Ľudia Ľuďom.
 
 
Detailné štatistiky za rok 2019 nájdete na stránke: https://darujme.sk/blog/prvy-polrok-2019-v-darujme-sk/ 
Pridané: 08.08.2019
na začiatok
predošlá stránka
hlavná stránka noviniek
pošli na vybrali.sme.sk

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: