Podpora jednotlivca verzus systémová podpora jednotlivcov

Ľudia často prispejú ľudom v núdzi, ktorí stoja na ulici. Takýmto spôsobom menšími darmi podporia ľudí, ktorým sa ocitnú v tvárou v tvár. Toto je možno hlavný dôvod prečo darujú. Niet pochýb, že ľudia ktorí žobraním získavajú peniaze sú v núdzi, často chorí, v sociálnej a ekonomickej núdzi. ALE niektorí z týchto darcov sa zamyslia, na čo bude ich dar použitý a často zneistejú...

Pomáhať ľuďom je prirodzené, možnou alternatívou podpory jednotlivcov je pomoc, ktorá je systémová, takýmto príkladom je projekt Dobrý anjel je humanitárny systém občianskej finančnej pomoci, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde otec, mama alebo niektoré z detí trpí na rakovinu a sú vo finančnej tiesni.

Dobrý anjel je systém, s ktorým môžu až desaťtisíce darcov, Dobrých anjelov, relatívne malými pravidelnými mesačnými príspevkami každý mesiac výrazne finančne pomáhať až tisíckam chorých.

Jedinečnosť Systému Dobrý anjel tvoria 3 piliere:

1. Pomáha pravidelne každý mesiac
Systém Dobrý anjel umožňuje tisícom darcov, pravidelne každý mesiac finančne pomáhať stovkám rodín vo finančnej tiesni, kde otec, mama alebo dieťa trpí na rakovinu, mozgovú obrnu, cystickú fibrozu alebo chronické zlyhanie obličiek.
2. Príspevky doručuje chorým do posledného haliera
Peniaze od tisícok darcov, prijímané v jednom mesiaci Systém Dobrý anjel už v prvý pracovný deň nasledujúceho mesiaca do posledného haliera rozdeľuje rovným dielom stovkám rodín. Všetky prevádzkové náklady na chod neziskovej organizácie Dobrý anjel sú hradené zo súkromných peňazí zakladateľov.
3. Darca vždy presne vie, komu pomáha
Každý darca, má vlastné Anjelské osobné číslo a heslo, ktoré mu umožňuje prístup na jeho Osobný účet na www.dobryanjel.sk. Na ňom si môže kontrolovať, aká je aktuálna výška jeho príspevkov. Darca tam tiež vidí mená, adresy a životné príbehy ľudí, ktorým doručuje jeho príspevky.

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: