Vzdelávanie a osveta

Cieľom Centra pre filantropiu je aktívne prispievať ku kultivácii filantropického prostredia na Slovensku, informovať a zlepšiť celkové povedomie a postoj ľudí k darcovstvu. Svojimi aktivitami chceme dosiahnuť, aby sa darcovstvo stalo bežnou súčasťou života občanov ako aj firiem. Veríme, že pre spoločnosť je dobré a prirodzené pomáhať si, podporovať sa a obdarovávať sa. Mnohí potrebujú na takéto konanie vhodnú inšpiráciu.

 

Cena CpF

súťaž o najlepšiu diplomovú alebo bakalársku prácu o filantropii, dobrovoľníctve a 3. sektore

Prostredníctvom ocenenia chceme oživiť pojem filantropia medzi mladými ľuďmi a viesť ich k zamysleniu sa nad darcovstvom a jeho prínose pre život jednotlivcov aj spoločnosti. Súťaž je určená slovenským a českým študentom. Súťaž realizujeme od roku 2007. 

ReŠtart Slovensko

súťaž najlepších online riešení, ktoré naštartujú spoločenskú zmenu

Na jeseň 2012 sme v spolupráci a americkou organizáciou TechSoup Global spustili súťaž, ktorej cieľom je podporiť aktívnych občanov a ich nápady.

www.restartslovensko.sk

 

 

⇒ Súťaž o najlepšiu esej pre študentov stredných škôl zameranú na rozvojovú problematiku a slovenskú rozvojovú spoluprácu

V roku 2010 sme sa z vysokých škôl presunuli aj na stredné školy, pre ktoré sme v spolupráci s UNDP organizovali Súťaž o najlepšiu esej pre študentov stredných škôl zameranú na rozvojovú problematiku a slovenskú rozvojovú spoluprácu. Cieľom súťaže bolo podporiť medzi študentmi stredných škôl, učiteľmi a odbornou verejnosťou diskusiu o príčinách a následkoch globálnej chudoby, nerovnosti, zaostalosti a o zapojení sa Slovenska do rozvojovej spolupráce. Obohatiť existujúce osnovy a výukový proces a posilniť schopnosti stredoškolských študentov v oblasti výskumu, štylistických a argumentačných zručností. O súťaži

Téme Rozvojovej pomoci sme venovali aj ďalšie aktivity.

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
DarcovstvoDarcovstvo
Koalícia pre podporu individuálneho darcovstva združuje  organizácie, spolupracujúce na rozvoji individuálneho darcovstva na Slovensku.
Cena CpFCena CpF
Súťaž o najlepšiu diplomovú alebo bakalársku prácu na tému filantropia, dobrovoľníctvo a tretí sektor.
ReŠtart SlovenskoReŠtart Slovensko
Súťaž o návrhy ako naštartovať spoločenské zmeny za pomoci webových a mobilných aplikácií.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.
Pomáhame prepájaťPomáhame prepájať
Prepájame svet mimovládnych neziskových organizácií so svetom komunikácie. 
Benefičný golfBenefičný golf
Benefičný golfový turnaj spojený so zbierkou na podporu projektov cezhraničnej spolupráce na moravsko-slovenskom pomedzí.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: