Vzdelávanie a osveta

Cieľom Centra pre filantropiu je aktívne prispievať ku kultivácii filantropického prostredia na Slovensku, informovať a zlepšiť celkové povedomie a postoj ľudí k darcovstvu. Svojimi aktivitami chceme dosiahnuť, aby sa darcovstvo stalo bežnou súčasťou života občanov ako aj firiem. Veríme, že pre spoločnosť je dobré a prirodzené pomáhať si, podporovať sa a obdarovávať sa. Mnohí potrebujú na takéto konanie vhodnú inšpiráciu.

 

Cena CpF

súťaž o najlepšiu diplomovú alebo bakalársku prácu o filantropii, dobrovoľníctve a 3. sektore

Prostredníctvom ocenenia chceme oživiť pojem filantropia medzi mladými ľuďmi a viesť ich k zamysleniu sa nad darcovstvom a jeho prínose pre život jednotlivcov aj spoločnosti. Súťaž je určená slovenským a českým študentom. Súťaž realizujeme od roku 2007. 

ReŠtart Slovensko

súťaž najlepších online riešení, ktoré naštartujú spoločenskú zmenu

Na jeseň 2012 sme v spolupráci a americkou organizáciou TechSoup Global spustili súťaž, ktorej cieľom je podporiť aktívnych občanov a ich nápady.

www.restartslovensko.sk

 

 

⇒ Súťaž o najlepšiu esej pre študentov stredných škôl zameranú na rozvojovú problematiku a slovenskú rozvojovú spoluprácu

V roku 2010 sme sa z vysokých škôl presunuli aj na stredné školy, pre ktoré sme v spolupráci s UNDP organizovali Súťaž o najlepšiu esej pre študentov stredných škôl zameranú na rozvojovú problematiku a slovenskú rozvojovú spoluprácu. Cieľom súťaže bolo podporiť medzi študentmi stredných škôl, učiteľmi a odbornou verejnosťou diskusiu o príčinách a následkoch globálnej chudoby, nerovnosti, zaostalosti a o zapojení sa Slovenska do rozvojovej spolupráce. Obohatiť existujúce osnovy a výukový proces a posilniť schopnosti stredoškolských študentov v oblasti výskumu, štylistických a argumentačných zručností. O súťaži

Téme Rozvojovej pomoci sme venovali aj ďalšie aktivity.

Novinky a aktuality

Naše projekty

Ľudia ĽuďomĽudia Ľuďom
Prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku www.ludialudom.sk.
StartlabStartlab
Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty.
Darujme.skDarujme.sk
Umožňuje neziskovým organizáciám prijímať jednorazové i pravidelné dary. Darujme je brána do sveta online fundraisingu.

Newsletter

Chcete byť informovaní o aktuálnych novinkách v našej organizácii?

Prihláste sa na odber
Chcem odoberať: